Forbes Dergisi Yatırım İçin Kuzey Kıbrıs’ı İşaret Etti

Dünyanın en ünlü dergilerinden biri olan Forbes, 2021 yılında yurt dışında yaşa ve yatırım yap adlı bir araştırma yayınladı. Bu araştırmada, deniz kenarında emlak yatırımı yapılacak en iyi beş ülke belirlendi. Bu ülkeler arasında ilk sırada **Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)** yer aldı .

Forbes dergisinin makalesine göre, KKTC’nin sahip olduğu avantajlar şunlardır:

– Muhteşem sahilleri, berrak denizi ve güneşli iklimi ile Akdeniz’in incisi
– Dünyanın en düşük suç oranına sahip ülkelerinden biri
– Sıcakkanlı, misafirperver ve kültürlü insanları
– Kaliteli eğitim sistemi ve uluslararası üniversiteleri
– Hareketli gece yaşamı ve eğlence seçenekleri
– Avrupa Birliği’ne (AB) üyelik sürecinde olan bir ada ülkesi
– Türkiye ile yakın ilişkiler ve Türk Lirası’nın geçerli olması
– Uygun fiyatlı ve lüks konut projeleri

Forbes dergisinin yazarı ve gezgin Katleen Peddicord, KKTC’de 70-100 m2 arasındaki tatil evlerinin fiyatlarının 75 bin dolar civarında olduğunu belirtti. Bu fiyatlar, diğer Akdeniz ülkelerine göre oldukça cazip. Peddicord, KKTC’nin deniz aşırı ülkelerde yaşamak veya emeklilik evi almak isteyenler için ideal bir seçenek olduğunu vurguladı.

KKTC’de özellikle Mağusa, İskele, Girne ve Esentepe bölgelerinde geliştirilen konut projeleri, Türkiye’den ve dünyanın birçok ülkesinden yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor. Beş yıldızlı otel konseptinde inşa edilen bu projeler, denize sıfır veya manzaralı konumları, sosyal tesisleri, güvenlik hizmetleri ve kaliteli malzemeleri ile hayal edilen bir yaşam sunuyor.

Pandemi sonrasında KKTC’de muhteşem bir gelişme olması ve yatırımların artması bekleniyor. Tabii ki bu durumda fiyatların da yükseleceği tahmin ediliyor. O yüzden siz de online bekleyen danışmanlarımızla iletişime geçerek yatırımlarınızı şimdiden başlatabilirsiniz.

Forbes dergisi, 2021 yılında yayınladığı bir makale ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni emlak yatırımı yapmak için en doğru adreslerden biri olarak gösterdi. Dergi, Kuzey Kıbrıs’ın dünyanın 2021 yılında emlak yatırım yapılabilecek en iyi 5 sahil ülkesi arasında birinci sırada yer aldığını belirtti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye ve diğer ülkeler tarafından oldukça rağbet gören bir bölge olarak öne çıkıyor. Yılda 3 milyon civarında turistin ziyaret ettiği ve yatırımlar yaptığı Kıbrıs, neredeyse yılın 300 günü parlayan güneşi ve muhteşem sahilleri ile dünyanın dikkatini çekmeye devam ediyor.

Bu makalede, Kuzey Kıbrıs’ın İskele bölgesinin, gayrimenkul yatırımı yapılabilecek ilk 5 kıyı ülkesi arasında birinci sırada gösterildiği belirtiliyor. Makalede, yabancı yatırımcıların Kuzey Kıbrıs’ta tatil evleri almak için 70-100 m² arasındaki evlerin fiyatlarını araştırdığı ve Kuzey Kıbrıs’ın, denize manzaralı veya sahile en kolay ulaşılabilecek ülkeler arasında 75.000 dolar fiyat ile birinci en güzel ülke olarak örnek gösterildiği ifade ediliyor.

Pandemi sonrası Kıbrıs’ta muhteşem bir gelişme olması, yatırımların artması bekleniyor. O yüzden, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yatırım yapmak isteyenler için bu dönemde uygun bir zaman olabilir.

Neden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tercih ediliyor?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye ve diğer ülkeler tarafından oldukça rağbet gören bir bölge olarak öne çıkıyor. Yılda 3 milyon civarında turistin ziyaret ettiği ve yatırımlar yaptığı Kıbrıs, neredeyse yılın 300 günü parlayan güneşi ve muhteşem sahilleri ile dünyanın dikkatini çekmeye devam ediyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, gayrimenkul yatırımı yapmak için en doğru adreslerden biri olarak gösteriliyor. Forbes dergisi, Kuzey Kıbrıs’ın dünyanın 2021 yılında emlak yatırım yapılabilecek en iyi 5 sahil ülkesi arasında birinci sırada yer aldığını belirtti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde öğrenim gören yabancı öğrencilerden 55.903 öğrenci gibi büyük çoğunluk Türkiye’den gelmektedir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne pasaportla seyahat edilebiliyor ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kimlik kartıyla giriş yapabiliyorlar. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde uygun fiyatlara alışveriş yapılıyor olması, eğlence mekânlarının güzelliği, tarihi yapısı ve doğa güzellikleri ile yaşam için ideal ülkeler arasına girmesini sağlıyor.